Hľadanie brigády vyžaduje vysokú mieru trpezlivosti. Najprv dlho trvá kým nájdeš ten správny inzerát, na ktorý chceš reagovať a potom budeš dlho čakať kým sa ti zamestnávateľ ozve. Ale čo ak sa neozval vôbec? Prejdi si s nami 3 najčastejšie chyby, ktorých sa brigádnici dopúšťajú.
Neprečítajú si požiadavky na uchádzača
Čítanie porozumením sa učí už od prvého stupňa základnej školy. Ak si hľadáte prácu, je potrebné si prečítať i aké požiadavky má zamestnávateľ na svojho nového zamestnanca. Napríklad či vyžaduje v danom odbore prax, alebo hľadá iba študenta, alebo akú zmluvu ponúka. Pokiaľ pošlete žiadosť o zamestnanie len tak a blink, nedivte sa, že sa vám nikto neozve.
Zabudnú k e-mailu poslať i prílohu
Väčšinou zamestnávatelia požadujú aspoň životopis, prípadne motivačný list. Stále veľa ľudí však zabúda pripnúť dokumenty alebo prehliada ten fakt, že životopis je veľmi podstatní vo výbere nového brigádnika alebo stáleho zamestnanca. Je to vaša vizitka. Mnoho personalistov a zamestnávateľov prázdne e-mailzy rovno zasiela do koša.
Nedbajú na gramatiku
Niekto proste nie je až tak dobrý v písaní a je dobré si to priznať. Väčšina záujemcov o brigádu si vyberá komunikáciu pomocou e-mailu. písané slovo sa teda stáva naším zrkadlom. Ak si nechceme pokaziť dobrý prvý dojem, dajme naše písanie pred odoslaním prečítať niekomu, kto je v tom lepší.
Ušetri čas sebe i zamestnávateľovi a dbaj na požiadavky, ktoré zamestnávateľ dáva. Ak sa ti neozývajú môže to mať mnoho dôvodov. Dbaj len na to, aby to neboli tieto malé chybičky, ktoré ťa napokon odtrhnú od vysnívanej brigády.